REPERTUAR - OPISY

5 kwietnia, godz. 19.00 - Aula
Teatr Wybrzeże - Gdańsk
ALL INCLUSIVE
Marek Modzelewski

reżyseria: Ewelina Pietrowiak
scenografia: Ewelina Pietrowiak
kostiumy: Katarzyna Zawistowska
asystent reżysera: Joanna Kreft-Baka
opracowanie muzyczne: Ewelina Pietrowiak
obsada: Mirosław Baka, Monika Chomicka-Szymaniak, Grzegorz Falkowski, Joanna Kreft-Baka


Wspólny wyjazd Oli, Ady, Rafała i Marka, głównych bohaterów sztuki, przypomina raczej podróż przez przez piekło niż romantyczny urlop dwóch zakochanych par. Nieustające kłótnie, fatalna obsługa hotelowa, brudny basen i tanie drinki - zapraszamy na przyśpieszony kurs pt. "Jak spędzić najgorsze wakacje w życiu i przetrwać?".

"Młoda polska klasa średnia, której apetytu na udane życie nic już nie ogranicza, a jednak - życie im się nie udaje. Z prostego powodu: zamożność polega na bogactwie wewnętrznym, a z tym u naszych bohaterów krucho. Starczy posłuchać poziomu ich dialogów czy choćby - poziomu angielskiego, wyuczonego na pospiesznych kursach. Ci nowi polscy nowobogaccy - pierwszymi byli biznesmeni w białych skarpetkach z pierwszej połowy lat 90. - nawet jeśli należą do polskich celebrities, występują w filmach i przeprowadzają wywiady dla kolorowych pism, żyją tylko od podrywu do podrywu. Do tego się ich życie sprowadza." (Jarosław Zalesiński - "Dziennik Bałtycki" 2007)

"Miał być beztroski wypoczynek na plaży, a zamiast tego bohaterowie sztuki <<All inclusive>> fundują sobie wakacyjną podróż w głąb własnych urazów i kompleksów." (Katarzyna Frycz - "Gazeta Wyborcza" 2007)

"Lato to czas, gdy <<Polak Polakowi niechcianym współwczasowiczem>>, gdy woda w morzu za słona, a hotel za duży/mały/głośny/cichy. Wymarzone wycieczki zamieniają się w zesłanie, a małżonkowie, których w domu da się jeszcze jakoś unikać, przyklejają się do nas, oczekując inicjatywy, rozrywek i oczarowań. Człowiek cierpiący w tak dotkliwy sposób marzy, by sztuka zajęła się wreszcie jego problemami, zamiast wymyślać sobie prześladowane i wykluczone mniejszości. Problemem <<człowieka na wczasach all inclusive>> zajął się więc dramaturg Marek Modzelewski." (Joanna Derkaczew - "Gazeta Wyborcza" 2007).

wydrukuj

zobacz galerię

© Polkowickie Centrum Animacji, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice, tel. 076 746 88 10, fax 076 746 88 11, e-mail: poczta@pca.pl, www.pca.pl