REPERTUAR - OPISY

17 marca, godz. 17.00, 20.00 - Kino
Justyna Sieńczyłło
MÓJ DZIKUS

scenariusz i reżyseria: Emilian Kamiński
współpraca literacka: Jan Jakub Należyty
scenografia: Jolanta Pachowska-Korzewska
muzyka: Marek KulikowskiPo sukcesie monodramu "W obronie Jaskiniowca" Emilian Kamiński z żoną Justyną Sieńczyłło prezentują zupełnie nowy spektakl. Tym razem to kobieta opowiada o mężczyznach. Mówi o sprawach codziennych, przedstawionych z punktu widzenia dwójki zupełnie odmiennych osób. Obydwoje znają swoje nawyki, upodobania i mimo różnic starają się siebie akceptować. Jak wygląda ta wzajemna akceptacja? Warto sprawdzić samemu.

"Największy ciężar - bawienia widowni przez blisko półtorej godziny - wzięła na siebie aktorka Justyna Sieńczyłło. I udźwignęła go!!! Skrzący się dowcipem tekst ułatwił jej zadanie, ale to ona zrobiła z niego na scenie prawdziwą perełkę. W monolog Ewelki wtrącała, imitując męski głos, odzywki "księcia małżonka" swojej bohaterki, a dzięki sprawnemu wykorzystaniu kostiumów i rekwizytów w błyskawicznym tempie przeistaczała się w jej matkę, teściową, bądź przyjaciółki. Wreszcie w nielicznych, ale jednak zauważalnych momentach refleksyjnych czy lirycznych <<Mojego Dzikusa>> potrafiła najzwyczajniej w świecie wzruszyć widza. W efekcie artystka, wykorzystując opanowany do perfekcji warsztat aktorski i niuanse literackiej materii monodramu, całkowicie zawładnęła publicznością, która co chwila wybuchała gromkim śmiechem, a na końcu biła gromkie brawa - w pełni zasłużone! (Art House - "Pasmo" 2007)

"Przez półtorej godziny (...) Justyna Sieńczyłło bawi publiczność opowieścią o tytułowym dzikusie. Stara się nawiązać z kobietami siedzącymi na widowni wspólny język. Panie były chętne do współpracy z aktorką, reakcje były wspaniałe. Nie brakowało braw, salw śmiechu czy pomruków aprobaty dla stwierdzeń jakie padały ze sceny..." (Michał Gajewski - "Gazeta Pomorska" 2007)

"Justyna Sieńczyłło (...) w bezpośrednim kontakcie z publicznością, czuje się znakomicie i ma okazję rozwinąć skrzydła, pokazując pełnię swoich umiejętności. W <<Moim dzikusie>> zdradza nie tylko nieprzeciętny talent parodystyczny i w ogóle komediowy, ale i wokalny." (Paweł Sadurski)

wydrukuj

zobacz galerię

© Polkowickie Centrum Animacji, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice, tel. 076 746 88 10, fax 076 746 88 11, e-mail: poczta@pca.pl, www.pca.pl