REPERTUAR - OPISY

9 marca, godz. 19.00 - Kino
Bronisław Wrocławski
SEKS, PROCHY I ROCK AND ROLL
Eric Bogosian

Teatr im. Stefana Jaracza - Łódź
przekład: Sławomir Michał Chwastowski
reżyseria i opracowanie muzyczne: Jacek Orłowski
konsultacja scenograficzna: Grzegorz Małecki
reżyseria światła: Krzysztof Sendke

spektakl dla widzów dorosłych

W "Seksie, prochach i rock and rollu" Bogosian w ironiczny sposób portretuje ludzi o różnym statusie społecznym i materialnym. Jego bohaterowie to żałośni frustraci, momentami odrażający, to znów budzący współczucie. Szukają własnego miejsca w brutalnej rzeczywistości, którą sami współtworzą. Czyniąc z pieniędzy, seksu, narkotyków współczesne fetysze, wpadają w sidła zastawione przez samych siebie. W pogoni za surogatem tracą z oczu autentyczne wartości. Życie jest namiastką życia, a oni sami stają się karykaturami ludzi.

Konfrontacja otaczającego świata z wizją Bogosiana skłania jednak do zastanowienia się, czy autor sztuki rzeczywiście ma skłonności do efektownych przerysowań, czy też jest po prostu wnikliwym obserwatorem.

"Ten spektakl żyje, zmienia się o tyle, o ile zmieniło się życie, ja i widzowie. Każdy widzi, jakie dookoła panuje szaleństwo rzeczywistości. Nigdy nie przypuszczałem, że uda mi się zagrać tę sztukę tyle razy - zamyśla się Bronisław Wrocławski. - O naszej inscenizacji dowiedział się nawet Bogosian. On jest również aktorem. Wręczył nam płytę z zarejestrowanymi fragmentami swoich występów. W trakcie spektaklu widzowie mówią do niego, on to na żywo komentuje. Mnie spotykały podobne przygody." ("Gazeta Łódzka" 2002).

wydrukuj

zobacz galerię

© Polkowickie Centrum Animacji, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice, tel. 076 746 88 10, fax 076 746 88 11, e-mail: poczta@pca.pl, www.pca.pl