15 lutego, godz. 19.00 - Aula
Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego - Warszawa
ROZKŁADY JAZDY
Michael Frayn, Petr Zelenka

Reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Przekład: Krystyna Krauze
Dekoracje: Marek Chowaniec
Muzyka: Jacek Grudzień
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Światło: Tomasz Wert
Obsada: Beata Fudalej i Artur Barciś

rozklady1.jpg rozklady10.jpg rozklady11.jpg rozklady12.jpg rozklady13.jpg
rozklady2.jpg rozklady3.jpg rozklady4.jpg rozklady5.jpg rozklady6.jpg
rozklady7.jpg rozklady8.jpg rozklady9.jpg

fot. Andrzej Wierdak

"Rozkłady jazdy" - znakomita czeska komedia i farsa zarazem - to historia dwojga aktorów usiłujących doprowadzić ostatnie przedstawienie sztuki „Chińczycy” Michaela Frayna do szczęśliwego zakończenia. Muszą oni zagrać spektakl, w którym początkowo występowało kilka osób, co rodzi wiele groteskowych i zabawnych sytuacji. Obserwujemy zatem prawdziwe szaleństwo - teatr w teatrze, scenę oglądaną nie tylko od frontu, ale także od kulis - i to, co się tam wyprawia w trakcie przedstawienia. A dzieje się wiele...

"Beata Fudalej i Artur Barciś brawurowo rozpędzili machinę teatralną i zapanowali nad nią, zdradzając kilka tajemnic aktorskiego świata." (Monika Tuchalska)

"Spektakl w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej rozkręca się powoli. Najpierw aktorzy odgrywają farsę, w której co chwila coś zgrzyta, więc rozbawienie widzów stopniowo ustępuje dezorientacji. Jednak to zaledwie wstęp, po którym przychodzi clou, czyli przejście za kulisy. Tu Barciś i Fudalej są w swoim żywiole. Ale najważniejsze, że pośród licznych przebieranek i gagów reżyserce i aktorom udało się dotknąć życia." (Rafał Świątek - "Rzeczpospolita" 2006)

Warto nadmienić, iż Petr Zelenka jest kultową postacią czeskiego kina i teatru - scenarzystą "Samotnych" i "Guzikowców", reżyserem "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie". Jako współautor wspomaga go Michael Frayn, klasyk współczesnej, angielskiej farsy.

 

 


© Polkowickie Centrum Animacji, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice, tel. 076 746 88 10, fax 076 746 88 11, e-mail: poczta@pca.art.pl, www.pca.art.pl